Lampa owadobójcza, czyli sprzęt przydatny w gastronomii

Lampa owadobójcza, czyli sprzęt przydatny w gastronomii

Gastronomia to jedna z tych dziedzin, gdzie wysoki poziom higieny i zasad BHP musi być stale utrzymywany. Restauracje, knajpy, kawiarnie, czy też inne lokale gastronomiczne, chcąc przyciągać do siebie klientów, a także chcąc zachować jakość wydawanych posiłków, potraw i produktów, muszą nieustannie podnosić swoje kwalifikacje i dbać o czystość. Wiąże się z tym chociażby odpowiednie wyposażenie lokalu i właściwy sprzęt gastronomiczny, które zasadniczo mają bardzo duży wpływ na utrzymanie porządku. Na rynku spotkać się można w końcu z szeroką gamą różnego rodzaju osprzętu, który pomaga tego dokonywać. Przykładem takiego wyposażenia, które w wielu przypadkach może okazać się niezastąpione, jest specjalna lampa owadobójcza.

Co to jest lampa owadobójcza?

Nie da się ukryć, że jednym z największych problemów restauracji i innych miejsc związanych z gastronomią jest nieustanna walka ze szkodnikami i uciążliwymi owadami. W walce z nimi, niezwykle pomocna jest właśnie lampa owadobójcza. Pozwala ona bowiem na ich wyeliminowanie w prosty i szybki sposób, bez konieczności używania chemicznych środków owadobójczych, co ma szczególne znaczenie właśnie w lokalach gastronomicznych. Używa się jej zatem w kuchni, hotelowej restauracji, domku kempingowym oraz wszędzie tam, gdzie z uwagi na charakter miejsca, obecność owadów latających jest niemile widziana. Lampa na owady pozwala pozbyć się much, komarów, moli i wielu innych latających szkodników.

Jak działa lampa owadobójcza?

Rażące lampy owadobójcze zwabiają owady przy pomocy emitowanego przez siebie światła UV. Owad, który zbliży się do lampy i siądzie na niej, zostanie spalony na metalowej kartce, rażony prądem elektrycznym. To bardzo skuteczny sposób na owady latające, gdyż prąd zabija je od razu na miejscu, nie dając możliwości odlotu. Śmiercionośne lampy działają bez zapachu i bezdźwięcznie, co bez wątpienia można uznać za ich dodatkowe zalety.  Lampy tego typu można spotkać zarówno w wersji wiszącej pod sufitem, jak i w postaci małych lampek, wpinanych bezpośrednio do kontaktu bez potrzeby podłączania poprzez kabel. Współczesne produkty tego rodzaju cechują się także długą żywotnością, a w wielu przypadkach modele są przystosowane do użytku również na zewnątrz budynków, dzięki czemu wtargnięciu owadów możemy zapobiegać już wcześniej . Dodatkowo mogą być ozdobione wzorami, w różnych kolorach i obudowach. Pozwala nam to na ich dostosowanie do wystroju wnętrza, sprawiając, że będę niezauważalne i niczym nie będą różniły się od zwykłych lamp. Warto jednak pamiętać, że na pierwszym miejscu powinna być ich funkcjonalność i skuteczność.

Leave a comment